Jakie wybrać ciasta na komunię?

white cakeKomunia to ważne wydarzenie w życiu młodego człowieka, ale i jego rodziny. Poza duchowym przeżyciem, malucha czeka także komunijne przyjęcie, które będzie celebracją tego święta. Niezależnie od tego, czy przyjęcie takie organizowane jest w domu, czy też wybieramy zamiast niego urządzenie spotkania w lokalu gastronomicznym, najczęściej jest tak, że o ciasta i inne słodkości musimy i tak zadbać na własną rękę. A jakie wybrać, by zadowolić gości, a jednocześnie mieć pewność, że będą one świeże i smaczne? Oto parę porad w tym temacie.

Najbezpieczniejsze będą oczywiście ciasta bez dodatków nabiałowych. Warto zatem z całą pewnością zamówić klasyczne ciasto drożdżowe z uwielbianą przez młodszych oraz starszych posypką. To jest doskonały sposób na to, by uniknąć jakichkolwiek problemów. Poza tym, dobrym rozwiązaniem będą ciasta kruche z dodatkami owocowymi w –maju, miesiącu komunii, odmówić nie warto sobie choćby truskawek, czy też jabłek, które doskonale zaprezentują się na każdym cieście. Dzieci je pokochają.
Typowo komunijne ciasto to oczywiście również sernik – tak lubiany przez dzieci oraz dorosłych. Można postawić na sernik po wiedeńsku – z samego sera, bez spodu z ciasta, lub też na sernik klasyczny z różnego rodzaju dodatkami – na przykład z morelą, brzoskwinią, galaretką, czy też masą kajmakową bądź polewą czekoladową. Dostępnych możliwości jest cała moc. A co poza tym? Pomyśleć możemy również o zakupie specjalnego tortu, który można zamówić w cukiernia Asprod, aby podkreślił wyjątkowość przyjęcia komunijnego i ucieszy każdego malucha bez wyjątków.

Comments are closed.

Search
Advertisement
 • Ból brzucha – kiedy iść do lekarza

  49 lat ago
  Ból brzucha jest bardzo dobrze znany z filmów, bajek i z życia. Kojarzy się ze zwykłą wymówką i ucieczką od szkoły. Jednak okazuje się, że nie zawsze jest udawany. Brzuch czasem po prostu boli i mogą być tego różne przyczyny. W niektórych sytuacjach najlepiej udać się do lekarza, bo tylko on może pomóc rozwikłać…
 • Sushi

  49 lat ago
  Sushi to prawdziwy fenomen kuchni światowej i jednocześnie wizytówka kultury japońskiej. Kiedy mamy dość jedzenia pierogów, bigosu czy gołąbków chętnie udajemy się do japońskiej restauracji lub próbujemy przyrządzić sushi sami w domu. Nie jest to jednak wcale takie proste. Mimo, że w Internecie wręcz roi się od przepisów i porad, jak samemu przygotować prawdziwe…
 • Producenci baterii do telefonów

  49 lat ago
  Producenci baterii do telefonów starają się dobrze je dostosowywać nie tylko do konkretnych modeli, ale również do potrzeb poszczególnych klientów. Taka sytuacja zdecydowanie ma miejsce w przypadku baterii samsung galaxy s3, która pozwala na dłużej korzystać z prywatnego samsunga nie tylko w celach użytkowych, ale również rekreacyjnych.
 • Sushi na telefon

  49 lat ago
  W coraz większej liczbie miast można korzystać również z mniej typowych potraw kuchni świata, które można zamawiać telefonicznie z bezpośrednim dowozem na wskazany adres. Wiele firm specjalizuje się wyłącznie w dostarczaniu jedzenia na zamówienie telefoniczne, co często pozwala na znaczne skrócenie czasu, w którym można uzyskać jedzenie, szczególnie przy większych zamówieniach.
 • Jakie są metody leczenia lipomastii?

  49 lat ago
  Lipomastia i ginekomastia objawiają się podobnie, dlatego wiele osób błędnie myśli, że to dwie zamienne nazwy jednej choroby. Rzeczywiście, wygląda to podobnie, jednak przyczyny występowania są zupełnie różne, inne są też metody postępowania w przypadku obu tych schorzeń. Jak więc rozpoznać, kiedy mamy do czynienia z lipomastią, a kiedy z ginekomastią?